Gra rankingowa w Warzone 2 – kontrowersje, sezon 3 Reloaded | Dexerto Esports

Gra rankingowa w Warzone 2 wywołuje kontrowersje

Ryana Lemaya | Opublikowany: 2023-05-18T18:59:47 | Zaktualizowano: 2023-05-18T18:59:58

Gra rankingowa Warzone 2 ma mechanizmy zapobiegające spoczęciu na laurach 250 najlepszych graczy, dzieląc członków społeczności. Sezon 3 Reloaded wprowadził grę rankingową do Warzone 2. Gracze muszą przejść przez siedem dywizji umiejętności, zanim ostatecznie zajmą upragnione miejsce w pierwszej 250.

Każda dywizja wymaga określonej liczby ocen umiejętności (SR), zdobywanych poprzez umieszczanie, zabójstwa, asysty i zabójstwa przez twoją drużynę. Za każdym razem, gdy drużyna ustawia się w kolejce do meczu, ma to swoją cenę: opłata za rozstawienie odejmuje graczowi SR, a opłata wzrasta wraz z awansem.

System kar utrudnia wysoko postawionym graczom utrzymanie swojej rangi, wywołując debatę w społeczności WZ2. Profesjonalny gracz WZ2, HusKerrs, zajął drugie miejsce w meczu rankingowym z 11 eliminacjami, ale otrzymał 0 SR.

Aby to rozbić na czynniki pierwsze, każdy Iridescent i Top 250 kosztuje 110 SR, aby zostać wystawionym w meczu. I kosztuje dodatkowe 10 SR za każdych 250 graczy z SR powyżej 10 000, aż do maksymalnej opłaty za wdrożenie wynoszącej 210. Każde zajęcie pierwszego miejsca daje 100 SR, a za zabójstwa można otrzymać do 15 SR, w zależności od liczby pozostałych drużyn. W oparciu o ten system punktacji, 250 najlepszych graczy musi stale dobrze grać, aby utrzymać swoją pozycję.

Członkowie społeczności wypowiadali się w komentarzach, a większość broniła systemu. Twierdziliśmy na Świergot: „Sytuacja SR musi zostać nieco zmieniona w trybie rankingowym Warzone”. IceManIsaac odpowiedział: „Czy nie o to dosłownie chodzi? Nie chodzi o to, kto gra najwięcej, ale o to, kto gra najbardziej konsekwentnie”.

HusKerrs nieco wycofał się, twierdząc: „Wczoraj była bardzo spocona gra, w której miałem 7 pojedynczych zabójstw. Drużyna miała łącznie 19, wygraliśmy mecz, a ja nadal przegrałem 9 SR. Więc chociaż rozumiem punkt widzenia Isaaca, zdecydowanie trzeba trochę dostroić”. Wyciek Call of Duty Duch Nadziei argumentował: „HusKerrs nie znalazłby się w pierwszej 250, gdyby nie mógł konsekwentnie wyprzedzać kary SR. Jasne, że trudno wyjść z pozytywu, ale taki jest sens gry rankingowej”.

Gra rankingowa jest wciąż w fazie beta, więc mechanika wciąż może ulec zmianie w pełnej wersji.

Źródło: Dexerto Esports.