Gracze debatują nad taktycznymi zwierzakami w Warzone

Activision Blizzard niedawno dodał nowego Operatora w sezonie 5, z bardzo unikalną funkcją: zwierzakiem, który towarzyszy mu na polu bitwy, aby wykonać dość wyjątkowe wykończenie. Niektórzy gracze myślą, że nowy lot to „pay-to-win”.

Nowy operator z taktycznym zwierzakiem

Nowy operator o imieniu Arthur jest częścią pakietu karnetu bojowego BlackCell na sezon 5. Ta nowa postać należy do nowej frakcji, Kompanii Cienia, wraz ze swoim taktycznym towarzyszem, Merlinem. Zwierzaki taktyczne to nowa funkcja w Modern Warfare II i Warzone. Gracze mają możliwość zabrania swojego towarzysza w trybach Multiplayer, Battle Royale i DMZ.

Potencjalne nierówne traktowanie

Gracze uważają, że nowe zwierzaki taktyczne dają graczom, którzy kupili pakiet BlackCell, nieuczciwą przewagę w grach. Według nich obecność zwierzaków zakłóciłaby strategie graczy, którzy nie zapłacili za nagrody. Gracze nazywają nową partię „płatnością za wygraną” na subreddicie Call of Duty Warzone. Merlin najwyraźniej ma zdolność ujawniania pozycji wroga. Zwierzak taktyczny ostrzega użytkownika o pozycji pobliskiego gracza, szczekając, pomagając graczowi i jego drużynie dostrzec pobliskie zagrożenia. Na poniższym filmie gracz twierdzi, że szczekanie psa doprowadziło do jego odkrycia, gdy obozował w kącie.

Kontrowersyjna korzyść

Niektórzy gracze sugerują, że zwierzak taktyczny pozwala „niewidomym graczom” na posiadanie „psa przewodnika typu pay-to-win”. Wielu graczy popiera to stwierdzenie, twierdząc, że może to negatywnie wpłynąć na wrażenia z gry.Inni gracze uważają, że używanie taktycznego zwierzaka niekoniecznie zapewnia ogromną przewagę, chociaż może pomóc niektórym osobom. Inni sugerują, że szczekanie Merlina może być denerwujące lub przeszkadzać użytkownikowi.

Niektórzy gracze bronią nowego zwierzaka taktycznego, twierdząc, że nie ma on żadnej realnej korzyści poza ostrzeżeniem dźwiękowym, ponieważ działa on tylko wtedy, gdy jest wyposażony w profit Wysoki alarm. Profit High Alert daje graczom wizualną wskazówkę, kiedy inny gracz z grubsza w nich celuje. Dodanie ostrzeżenia dźwiękowego jest postrzegane przez wielu graczy jako wzmocnienie tego atutu.

Gracz sugeruje, że używanie zwierzaka taktycznego jest niekorzystne. Szczekanie może potencjalnie narazić graczy i ujawnić ich lokalizację wrogim zespołom.

Podzielone opinie

Trudno będzie uzyskać konsensus społeczności Call of Duty w sprawie wykorzystania taktycznych zwierzaków. Jednak zgłoszenie tych obaw może pomóc poprawić wrażenia z gry w przyszłości. Kupiliśmy pakiet BlackCell i przetestowaliśmy nowego zwierzaka taktycznego. Do tej pory w grach, w które graliśmy w Warzone, trudno powiedzieć, czy daje to nam przewagę, ponieważ szczekanie słyszeliśmy tylko wtedy, gdy gracz był naprawdę blisko, a kroki były również słyszalne. Możliwe więc, że drużyna przeciwna również usłyszała szczekanie Merlina, negując naszą przewagę.

Czy uważasz, że nowe zwierzaki taktyczne dają graczom przewagę, czy nie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Źródło: www.bing.com