Esports World Cup wita Call of Duty™ i Warzone w Riyadzie

Puchar Świata w e-sporcie: Call of Duty na spotkaniu najważniejszego wydarzenia lata

Podczas inauguracyjnej edycji Esports World Cup (EWC), która odbędzie się tego lata w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej, ogłoszono niedawno dodanie dwóch flagowych tytułów z serii Call of Duty: Modern Warfare III i Warzone. Decyzja ta wynika z entuzjazmu opinii publicznej dla zawodów w grach wideo i zapowiada się na historyczny moment dla fanów e-sportu.

Puchar Świata w E-sportach: wydarzenie, którego nie można przegapić w globalnym gamingu

Fundacja Esports World Cup Foundation rozszerzyła listę uczestniczących gier o Call of Duty™: Modern Warfare III i Call of Duty®: Warzone, a także 21 innych gier. Zawody te będą największym w historii turniejem e-sportowym obejmującym wiele gier, zapewniającym wyjątkową okazję do zaprezentowania talentów i społeczności graczy na całym świecie.

Od swojej pierwszej premiery w 2003 roku seria Call of Duty pozostaje jedną z najpopularniejszych na świecie. Modern Warfare III wyróżniało się jako jedna z najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych w 2023 r., natomiast Warzone podbiła serca graczy od premiery w marcu 2020 r., oferując wciągające wrażenia w trybie Battle Royale. Dzięki silnym ekosystemom e-sportowym te dwa tytuły oferują fanom różne formaty rywalizacji, od zorganizowanych lig po otwarte turnieje.

Rywalizacja na wysokim poziomie dla zawodników i kibiców

Integracja Call of Duty™: Modern Warfare III i Call of Duty®: Warzone wzbogaca ofertę Esports World Cup, gromadząc elitarne społeczności graczy z całego świata. Konkurs, w którym łączna pula nagród wynosi ponad 33 miliony dolarów, zapewni graczom możliwość rywalizacji z najlepszymi i zdobycia znaczących wygranych. Te dwa dodane tytuły zapewniają także dodatkowe możliwości zaprezentowania się nowym talentom podczas wydarzenia.

Tym samym w turnieju Call of Duty®: Warzone (3–6 lipca) 21 drużyn będzie rywalizować o udział w puli nagród o wartości 1 miliona dolarów, natomiast w zawodach Call of Duty™: Modern Warfare III (15–18 sierpnia) łącznie 16 drużyn rywalizuje o pulę nagród wynoszącą 1,8 miliona dolarów. Wyniki tych zawodów będą miały wpływ na ogólny ranking Mistrzostw Klubowych, innowacyjnego formatu zawodów specyficznego dla ERZ.

Podsumowując, dzięki integracji tych dwóch sztandarowych tytułów, Esports World Cup zapowiada spektakl na wysokim poziomie, w którym zawodnicy będą rywalizować o dotarcie na sam szczyt i zdobycie wyjątkowych nagród. Śledź uważnie wiadomości o konkursie na oficjalnej stronie internetowej i w sieciach społecznościowych, aby nie przegapić niczego z tego wydarzenia, którego nie można przegapić w świecie gier.

Źródło: gamingtrend.com