Dziecko naśladuje Call of Duty: Warzone za morderstwo swojego ojca

Niedawno aresztowano 9-latka pod zarzutem rzekomego morderstwa ojca, zainspirowanego grą Call of Duty: Warzone.

Szczegóły tragicznego zdarzenia

Z doniesień z niedawnego aresztowania 9-letniego chłopca oskarżonego o zabicie ojca wynika, że ​​dziecko naśladowało Call of Duty: Warzone. Szczegóły śmierci mężczyzny z Utah wyszły na jaw po otrzymaniu nakazów aresztowania przez Fox 13 News.

W wyniku zdarzenia, które pierwotnie miało miejsce 19 lutego 2024 r., na miejsce podejrzenia samobójstwa przybyły służby ratunkowe. Po krótkim dochodzeniu na miejscu aresztowano 9-letniego chłopca pod zarzutem morderstwa własnego ojca.

Szczegóły gry Call of Duty: Warzone

Z nowo odkrytych dokumentów wynika, że ​​chłopiec rzekomo inspirował się Call of Duty: Warzone, głównie ze względu na broń użytą w rzekomym morderstwie. Znaleziono pistolet i topór przypominający tomahawk.

Policja twierdzi, że chłopiec często grał i oglądał treści wideo związane z Warzone. Według organów ścigania ofiara, 32-letni mężczyzna i jego syn poszli wcześnie spać we wspólnej sypialni w ośmioosobowym domu. Później z pokoju wyszedł syn ofiary i poinformował innych mieszkańców, że jego ojciec krwawi.

Wnioski z dochodzenia

Na miejscu śledczy ustalili, że ofiara została postrzelona w tył głowy oraz miała rany szarpane na głowie, twarzy, rękach i ramionach. W nakazach aresztowania stwierdzono, że rany szarpane to „rany obronne”.

Służby ratunkowe znalazły nienaładowany pistolet i topór pokryty krwią. Z nakazu aresztowania wynika, że ​​chłopiec miał „problemy z zachowaniem” i często oglądał treści wideo oraz grał w gry wideo nieodpowiednie dla jego wieku.

Call of Duty: Warzone zostało wymienione jako jedna z gier, w które grał chłopiec, a która „wykorzystuje tę samą broń, którą znaleziono i użyto podczas ataku, pistolet Glock kal. 9 mm i tomahawk”.

Władze powiązały użycie tomahawka w morderstwie z Call of Duty: Warzone. Z nakazu aresztowania wynika, że ​​informacje zawarte na smartfonie i tablecie chłopca zostaną wykorzystane do ustalenia, „w jaki sposób i/lub dlaczego w zabójstwie użyto tych konkretnych metod i broni”.

Zdecydowaliśmy się nie podawać nazwisk ofiary i domniemanego sprawcy ze względu na jego młody wiek.

Źródło: www.bing.com