Dlaczego Warzone ciągle się zawiesza?


Nawet weterańska seria, taka jak Call of Duty, doświadcza czkawki w niektórych swoich tytułach. Jednym z nich jest battle royale bonanza Warzone. Wśród poszukiwań broni i zapasów na powoli kurczącej się mapie kilku graczy zgłosiło całkowite rozłączenie się z grą lub, co gorsza, problemy z awariami komputera.

Warzone nie jest typem gry, w której możesz po prostu ponownie się połączyć, jeśli zostałeś odcięty w środku gry. To był powód do gniewu dla wielu graczy. Poza tym, gdy gra całkowicie się zawiesza, i tak nie ma możliwości jej uratowania.

Tego typu problemy z grą mogą być powiązane z wieloma rzeczami i ważne jest, aby znać podstawową przyczynę przed próbą rozwiązania problemu.

Wiemy, jak żmudne może być badanie i powiązanie różnych problemów z grą, dlatego zrobiliśmy dla Ciebie wszystkie badania. W tym artykule dowiesz się, jakie są najczęstsze powody, dla których Warzone ciągle się zawiesza. Dodatkowo uwzględniliśmy również najlepsze możliwe rozwiązania tych typowych problemów.

Usuń niektóre pliki gry

Jeśli Warzone ciągle się zawiesza i nie ma absolutnie żadnych wyskakujących błędów ani zrzutów, ta metoda rozwiązywania problemów może działać dla Ciebie. Twórcy gry umieścili to również na tablicy Trello gry, więc możesz mieć pewność, że rozwiązania tutaj są wypróbowane, przetestowane i nie wpłyną negatywnie na grę.

Zanim zaczniemy, chcielibyśmy zająć się tym ziarnem wątpliwości, które zasiało się w Twoim umyśle w momencie, gdy przeczytałeś nasze sugerowane rozwiązanie problemu. Kiedy gra się uruchamia, w rzeczywistości tworzonych jest kilka nowych plików. Są to zwykle pliki z pamięci podręcznej lub pliki cieniowania i czasami gra generuje je nieprawidłowo; stąd awarie.

Jeśli w folderze gry znajdują się złe pliki, lepiej je usunąć, niż cierpieć przez nie.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do folderu gry i poszukać pliku „ppsod.dat” i usunąć ten plik. Następnie przejdź do folderu „Main” w katalogu instalatora Call of Duty i usuń każdy plik w tym folderze. Jeśli używasz karty graficznej Nvidia, przejdź do folderu NV_Cache znajdującego się w ProgramData i usuń tam również wszystkie pliki. Ostatnią rzeczą, którą musisz usunąć, jest plik „Blizzard Entertainment” w folderze ProgramData.

Po usunięciu tych wszystkich uruchom Battle.net jako administrator. Poszukaj ikony Warzone, zeskanuj i napraw grę za pomocą opcji koła zębatego obok przycisku odtwarzania. Następnie uruchom grę i spójrz na górną część ekranu, która poinformuje Cię, czy wszystkie pliki shaderów zostały załadowane. Poczekaj, aż wszystko zostanie w pełni zainstalowane. Zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. Następnie spróbuj ponownie uruchomić grę, ale zawsze czekaj w trybie gotowości w menu głównym przez około 5 minut, zanim przejdziesz do podmenu innych gier Call of Duty.

Nakłonić grę do nadania priorytetu GPU nad procesorem

Wiedza o tym, czy gra intensywnie wykorzystuje procesor, czy GPU, to odwieczne pytanie wśród doświadczonych graczy. Jak wygląda sprawa Warzone?

W oparciu o wymagania systemowe potrzebne do uruchomienia Warzone na twoim komputerze, zdecydowanie możesz uciec z niższymi specyfikacjami. Jednak pojawiły się doniesienia, że ​​gra używa tylko procesora zamiast zarówno procesora, jak i karty graficznej, lub odwrotnie. Nie chodzi tu o priorytet, ale bardziej o optymalizację gry.

Niestety nie mamy kontroli nad optymalizacją gry, więc jedynym wyborem, jaki mamy jako gracze, jest korzystanie z narzędzi, które mamy w naszym arsenale. Jednym z tych narzędzi jest skuteczne przekonywanie komputera do korzystania z niektórych części komputera, aby wspomóc cały proces gry.

Proces myślowy stojący za tym, by gra traktowała priorytetowo GPU, wynika z tego, że karty graficzne są często mocniejsze niż procesory.

Aby to zrobić, musisz najpierw przejść do „Ustawienia wyświetlania”, do których możesz przejść, klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie. Po otwarciu okna przewiń w dół i poszukaj „Ustawienia grafiki”. Przeglądaj program uruchamiający Call of Duty: Modern Warfare w sekcji „Wybierz aplikację, aby ustawić preferencje”. Po dodaniu gry przejdź do opcji i wybierz „Wysoka wydajność”.

Wykonaj całkowitą ponowną instalację gry

Może cię to zbić z tropu, ale niektórzy gracze zgłosili awarię Warzone po skonfigurowaniu nowego komputera lub zakupie nowych części do komputera.

Kiedy myślimy o aktualizacjach, automatycznie kojarzymy to z lepszymi procesami i wydajnością. To dość zaskakujące, aby myśleć, że nowsze części PC mogą spowodować awarię gry, ale prawdopodobnie jest to przyczyna. Jednym z możliwych wyjaśnień jest rozdęcie oprogramowania.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest całkowita przebudowa gry poprzez jej ponowną instalację.

Właściwie to całkiem proste. Najpierw przejdź do Panelu sterowania, wyszukując go na pasku wyszukiwania. W skrajnej lewej kolumnie znajdziesz opcję „Programy i funkcje”. Kliknij na to. Następnie zostaniesz przekierowany do pełnej listy wszystkich aplikacji, które masz na swoim komputerze. Poszukaj Warzone, kliknij prawym przyciskiem myszy grę i kliknij „odinstaluj”. Robienie tego w ten sposób nie powinno pozostawiać żadnych pozostałych plików.

Ponownie zainstaluj grę na Battle.net i uruchom ponownie komputer przed ponownym uruchomieniem Warzone.

Poczekaj na nową łatkę lub małą aktualizację

Nasze ostatnie „rozwiązywanie problemów” może wydawać się najbardziej nieprzydatną rzeczą, ale uwierz nam, może to być w rzeczywistości jedyna zbawienna łaska, zwłaszcza jeśli próbowałeś dosłownie wszystkiego.

Czasami problemem nie jest Ty ani Twój komputer. To jest gra.

Po wprowadzeniu łatek mogą pojawić się pewne błędy, które nie zostały napotkane przez programistów. Jest to całkowicie normalne zjawisko w każdej grze lub aplikacji w historii.

Nic więc dziwnego, że po aktualizacji Warzone ulega awarii lub zawiesza się dalej.

Są szanse, że nie jesteś sam w byciu pechowym testerem zderzeń. Twórcy szybko to zauważą i wydadzą aktualizację w ciągu kilku godzin lub dni po nowej łatce.

Jeśli czekanie nie pasuje do twojej osobowości, możesz spróbować być bardziej proaktywnym, publikując posty na forach CoD lub zgłaszając się przez Battle.net.Source : https://diamondlobby.com/call-of-duty/warzone/why-does-warzone-keep-crashing/