CoD Warzone spotyka Vanguard: wszystkie zmiany, data premiery, nowa mapa i nie tylko


Anti-cheat, nowa mapa i nie tylko: nowe Call of Duty wprowadza duże zmiany w Battle Royale od 5 listopada.

Call of Duty: Vanguard zrzuciło okładki – a ujawnienie nowego CoD powinno również wywołać głośne okrzyki wielu fanów Warzone. Ponieważ rozwiązania największych problemów Battle Royale są już w zasięgu wzroku!

Przede wszystkim najważniejsze kluczowe punkty dotyczące integracji Vanguard:

  • Wszystkie bronie razem: wyposażenie z Vanguard, Cold War i MW jest możliwe w tym samym czasie
  • Wszystkie odblokowania, skórki i przedmioty ze wszystkich poprzednich gier zostaną zachowane
  • Przyszłe przepustki bojowe można awansować w Vanguard, MW, Warzone i Cold War
  • Pełna integracja z Vanguard powinna zostać zakończona z nową mapą do końca 2021 r

Tymczasem otwarta beta Vanguard dobiegła końca, gdzie po raz pierwszy poznaliśmy nowy tryb wieloosobowy. (Niektóre uwagi krytyczne podziela większość graczy)

Co Vanguard zmienia w Warzone

Nowe sezony: kiedy zaczyna się integracja z Vanguard?

CoD Vanguard zostanie wydany 5 listopada 2021 r., czyli w czasie, gdy szósty sezon Warzone i zimnej wojny wciąż trwa. Istnieją dwie możliwości: albo sezon 6 zostanie skrócony (choć nic na to nie wskazuje) albo sezon 1 Vanguard i Warzone rozpocznie się później (co jest bardziej prawdopodobne). Według wtajemniczonego Toma Hendersona może zacząć się 23 listopada, który również dobrze wpisuje się w zwykły rytm. Po tym prawdopodobnie będzie kontynuowany ze zwykłymi ośmiotygodniowymi sezonami, aż przejmie Call of Duty 2022.

Czy wszystkie nowe bronie trafią do Warzone za jednym zamachem? Jak dotąd jest to niejasne. W czasach zimnej wojny to właśnie powodowało ogromne problemy z balansem, które zostały rozwiązane dopiero w pewnym stopniu kilka miesięcy później. Oczywiście będziemy Cię informować na bieżąco, jak tylko informacje o wydaniu. Pobierz lub wydaj wydarzenie, które zostanie wydane!

Nowa mapa: Co wiemy o mapie WW2 na Pacyfiku?

Co zostało ogłoszone? Nowa mapa Warzone zostanie wydana w 2021 roku i umieści nas na tropikalnej wyspie Pacyfiku. A więc plaże i palmy zamiast bombardowanego Verdansk kolorami popiołu! Twórcy obiecują nowe ekscytujące lokacje, a według wiarygodnych plotek mapa będzie jeszcze większa niż Verdansk. Tak jak poprzednio, ponownie będzie się składać z map wieloosobowych z głównej gry, z których Vanguard przyniesie 20 w dniu premiery.

Na samym końcu zwiastuna dla Vanguard po raz pierwszy możecie zobaczyć nową arenę na wyspie, która wznosi się z błękitnych fal Oceanu Spokojnego:

Jest oczywiste, że nowa mapa Warzone pasuje do czasów II wojny światowej. Wszystkie potwierdzone informacje i wiarygodne przecieki znajdziecie w naszym osobnym artykule informacyjnym, który nawiasem mówiąc zawiera już sporo zdjęć nowej mapy.

Stara mapa: Co teraz stanie się z Verdansk?

Czas pożegnać się ze starą mapą. Twórcy już otwarcie przygotowują się na to, że Verdansk wkrótce wyruszy w ostatnią podróż na cmentarzysko mapy. W końcu powinien to być bombastyczny koniec, ponieważ ostatniej (małej) zmianie mapy towarzyszyło również dramatyczne wydarzenie związane z premierą.

Nie wiadomo jeszcze, jakie fajerwerki Raven Software ruszy na finał, ale już w sezonie 6 części miasta zostaną zniszczone. Ostateczna bitwa ze złoczyńcą Stitchem prawdopodobnie doprowadzi do zniszczenia Verdansk. Albo trzeba będzie użyć starej dobrej podróży w czasie. Jeśli zastanawiasz się, kim do cholery jest Stitch, możesz obejrzeć ten krótki film:

Nie wiadomo, czy Verdansk może kiedyś powrócić, być może jako alternatywna mapa. Nie wiemy też, co stanie się z mniejszą mapą Rebirth Island.

Broń: Jakie nowe bronie nadchodzą i co zmieniają w meta?

Podobnie jak w przypadku Zimnej Wojny, Vanguard wprowadzi również nową broń do Warzone. Logicznie rzecz biorąc, tym razem nie pochodzą z zimnej wojny, ale z drugiej wojny światowej. Wraz z nowoczesnymi broniami z Modern Warfare w Battle Royale zjednoczą się trzy zasadniczo różne epoki – balansowanie z pewnością będzie ekscytujące! Te bronie zostały do ​​tej pory potwierdzone w wersji beta:

Jeszcze przed premierą Vanguard możesz odblokować dwa nowe schematy broni w Warzone: STG-44 i M1. Możesz odblokować zarówno broń, jak i niektóre przedmioty kosmetyczne za pośrednictwem przepustki bojowej.

Ważną różnicą jest to, że broń w Vanguard można dostosować za pomocą maksymalnie dziesięciu dodatków, co jest więcej niż wcześniej było możliwe u rusznikarza. Może to prowadzić do lepszego dopasowania wyposażenia do broni Vanguard zgodnie z własnymi preferencjami. Zasadniczo deweloperzy już stwierdzili, że chcą ponownie poszerzyć meta, aby nie zawsze była garstka obezwładnionych broni, a reszta zbierała kurz w kącie.

Jeśli szukasz przydatnych przewodników po wyposażeniu i broni na sezon 6, zajrzyj tutaj na CharlieIntel lub na Youtuber Xclusive Ace Tam znajdziesz najnowsze testy, porady i samouczki

Technologia: Jaki silnik będzie od teraz używany?

Vanguard i „nowe doświadczenie Warzone” opierają się na tej samej technologii, a mianowicie na ulepszonym silniku z Modern Warfare. Powinno to oznaczać, że między główną grą a Battle Royale jest mniej różnic w rozgrywce i że obie są w dużej mierze takie same. W zimnej wojnie różnica w silniku nadal sprawiała pewne problemy.

Anty-cheat: co przynosi Ricochet?

Wraz z nową mapą (więcej o tym w następnym akapicie), w Warzone w końcu pojawia się anty-cheat! Nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale powinien to być rok 2021 – zbiegający się z wydaniem nowej mapy Pacyfik.

Nowy system nazywa się „Ricochet” i opiera się na sterowniku jądra, który może zapewnić dalekosiężny dostęp do komputera. W ten sposób programy oszukujące można szybko wykryć i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Jednak takie anty-cheaty ze sterownikami jądra nie są pozbawione kontrowersji, głównie z powodu pytań o stabilność i ochronę danych.

(Możesz przeczytać wszystko o tym, jak działa Ricochet tutaj w naszym FAQ)

Przepustka bojowa: Jak odblokować nagrody?

Pierwsza przepustka bojowa do Warzone i Vanguard nie została jeszcze wydana, co powinno nastąpić, gdy zbliża się sezon 1. Tak więc prawdopodobnie w połowie listopada 2021 r. Ale oczywiście podstawowa zasada jest już dobrze znana: każdy gracz automatycznie otrzymuje przepustkę bojową ze 100 rangami na sezon, którą zdobywasz dzięki doświadczeniu (tj. grach), a tym samym odblokowujesz nagrody, takie jak nowe bronie lub kosmetyki. Za 1000 punktów CoD (około 10 euro) możesz również kupić wersję premium, która daje dodatkowe nagrody, takie jak dopalacze XP i skórki.

The Studios: Kto będzie teraz dalej rozwijał Warzone?

Tym razem nie ma zmian w zarządzaniu Warzone, Raven Software pozostaje odpowiedzialnym studiem deweloperskim. Ostatnio było inaczej – podczas premiery Zimnej Wojny Infinity Ward przekazał pochodnię Raven Software. Co niestety poszło dość nierówno.

Oczywiście chcemy poznać Twoją opinię: Co myślisz o całej sprawie? Która zmiana daje największą nadzieję dla Warzone? A może jesteś zasadniczo krytyczny wobec wydania Vanguard? Zapraszam do pisania w komentarzach.Source : https://www.global-esports.news/call-of-duty/cod-warzone-meets-vanguard-all-changes-launch-date-new-map-more/