Call of Duty Warzone zostanie wyłączone w tym tygodniu, serwery wkrótce zostaną wyłączone.

Gracze Call of Duty Warzone otrzymali w tym tygodniu szokującą wiadomość: gra zostanie zamknięta. Po ponad trzech latach obecności na rynku pierwsza wersja COD Warzone odchodzi w niepamięć.

Olśniewający sukces

Uruchomiony 10 marca 2020 r., na początku pandemii Covid-19 i ogólnoświatowych blokad, Warzone odniósł fenomenalny sukces. Gra, która w marcu przekroczyła 100 milionów graczy, pozostawiła po sobie ślad.

Burzliwa historia

Na przestrzeni lat Activision wydało wiele aktualizacji dla Warzone. Wraz z pojawieniem się wersji 2.0 zmieniono nawet nazwę gry na Warzone Pacific, a następnie na Warzone Caldera. Jednak te aktualizacje nie wystarczyły, aby utrzymać entuzjazm graczy.

Kontrowersje i podziały

Zamknięcie Warzone Caldera wywołało ostre reakcje społeczności. Rzeczywiście, wersja 2.0 nie odniosła oczekiwanego sukcesu, tworząc tym samym podziały wśród graczy. Niektórzy wolą pierwszą wersję Warzone, inni skłaniają się ku wersji 2.0 lub wersji mobilnej.

Oczekiwana decyzja

Choć los Warzone Caldera był już przesądzony od kilku miesięcy, oficjalna zapowiedź jego zamknięcia w tym tygodniu wywołała falę krytyki w społeczności.

Źródło: www.aroged.com