Call Of Duty: Warzone w przyszłym miesiącu wdroży nowe narzędzie zapobiegające oszustwom


Call of Duty: Warzone otrzyma system zapobiegający oszustwom na poziomie jądra w aktualizacji zaplanowanej na przyszły miesiąc, co oznacza znaczną eskalację wysiłków deweloperów na rzecz wykorzenienia i usunięcia oszustów z darmowej bitwy królewskiej, która ma ponad 100 milionów użytkowników.

Jakby uznając powagę tego rozwoju, środowa informacja prasowa Activision zawierała kilka oświadczeń i zapewnień dotyczących prywatności graczy oraz tego, co system Ricochet Anti-Cheat zrobi na ich komputerach. Rykoszet będzie działał tylko wtedy, gdy gracze są w Call of Duty: Strefa wojny na swoim komputerze, powiedział Activision, a oprogramowanie nie jest monitorem „zawsze włączonym”. „Sterownik na poziomie jądra monitoruje i raportuje tylko aktywność związaną z Call of Duty” – czytamy w oświadczeniu.

Sterownik zainstalowany na poziomie jądra komputera ma dostęp wysokiego poziomu do oprogramowania i aplikacji zainstalowanych na tym komputerze, w tym do sterownika karty graficznej. Ricochet będzie monitorować aplikacje, które próbują wchodzić w interakcje lub manipulować Call of Duty: Warzone.

„Zapewnienie prywatności graczy jest niezwykle ważne, a perspektywa sterownika na poziomie jądra może sprawić, że niektórzy gracze zatrzymają się” – powiedział Activision. Kiedy gracze się wyłączają Call of Duty: Warzone, kierowca się wyłącza, podała firma. Ricochet będzie również zawierał „nowe narzędzia po stronie serwera, które monitorują analizy w celu identyfikacji oszustw, ulepszone procesy dochodzeniowe w celu wyeliminowania oszustów, aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo konta i wiele więcej”.

Oczekuje się, że uruchomienie Ricochet zbiegnie się z premierą 5 listopada Call of Duty: Straż przednia, osobny tytuł opracowywany w Sledgehammer Games, ale taki, z którym multiplayer będzie się integrował Strefa wojny. Kiedy nadejdzie Rykoszet, będzie musiał zagrać Strefa wojny.

Oszukiwanie było poważnym problemem od Call of Duty: Warzone na PC, praktycznie od czasu jego premiery w marcu 2020 roku. Ostatnia fala blokad kont, na początku września, wyeliminowała 50 000 oszustów i nadeszła tydzień po wyczyszczeniu 100 000 kont. Do tej pory Raven Software zablokowało ponad 600 000 kont, które połączyło w celu oszukiwania lub dostarczania cheatów.

„Zaangażowanie zespołu Ricochet Anti-Cheat polega na nieustannym dążeniu do uczciwej gry”, napisano w środowym oświadczeniu, „które jest zwalczane wyrafinowanym problemem oszustw. Jesteśmy oddani i zdeterminowani, aby z czasem rozwijać system Ricochet Anti-Cheat, walcząc o społeczność przeciwko tym, którzy chcą zepsuć im wrażenia z gry”.

RIot Games wdrożyło system zapobiegania oszustwom na poziomie jądra dla swojej strzelanki bohaterów Valorant kiedy ta gra była w zamkniętej wersji beta wiosną 2020 roku. Kiedy rozeszły się wieści o jej istnieniu, twórcy Riot musieli również poświęcić dużo czasu na zapewnienie graczy, że ich prywatność jest nadal zachowana, gdy działa narzędzie do zapobiegania oszustwom. ValorantAby zagrać w tę grę, wymagany jest również zestaw narzędzi o nazwie Vanguard.

Ricochet, zgodnie z komunikatem prasowym, „monitoruje oprogramowanie lub aplikacje, które próbują wchodzić w interakcję z Call of Duty: Warzone”. Kierowca zgłasza się do Raven Software i pomaga zespołowi ds. zwalczania oszustw w gromadzeniu informacji na temat oszustw i podejrzanych zachowań. Algorytmy uczenia maszynowego będą również badać dane dotyczące rozgrywki, aby „zidentyfikować podejrzane trendy w zachowaniu i dodać kolejną warstwę bezpieczeństwa” – powiedział Activision.

To powiedziawszy: „Zgłaszanie graczy pozostanie krytycznym elementem wszystkich środków zapobiegających oszustwom, dlatego ważne jest, aby gracze nadal zgłaszali podejrzane zachowania, które napotykają w Internecie” – dodał Activision.Source : https://newsopener.com/artificial-intelligence/call-of-duty-warzone-deploys-new-anti-cheat-tool-next-month/