Call of Duty przybywa na Esports World Cup: MW3 i Warzone w programie w Riyadzie

Call of Duty: Modern Warfare 3 i Warzone na Pucharze Świata w E-sportach

Call of Duty zaprezentuje Modern Warfare 3 i Warzone na Pucharze Świata tego lata w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej, ogłosiła dzisiaj EWC. Te dwa tytuły dołączają do długiej listy gier, w które można grać z dużymi pulami nagród na EWC, w tym Apex Legends, Counter-Strike 2, Dota 2, EA Sports FC 24, Fortnite, League of Legends, Overwatch 2 i nie tylko.

„Dodając dwie niesamowite gry Call of Duty do Esports World Cup, umocniliśmy naszą obietnicę udostępnienia najlepszych gier na świecie fanom e-sportu na całym świecie” – powiedział Ralf Reichert, dyrektor generalny Esports Foundation World Cup. „Call of Duty to ostatni element naszego historycznego harmonogramu ERZ 2024 i nie możemy się doczekać, aby tego lata powitać w Riyadzie jego sportowców i globalną rzeszę fanów. »

Atrakcyjne pule nagród dla MW3 i Warzone

W Modern Warfare 3 16 drużyn będzie rywalizować o pulę nagród o wartości 1,8 miliona dolarów, podczas gdy w Warzone 21 drużyn będzie walczyć o swój udział w puli nagród o wartości 1 miliona dolarów, która obecnie przekracza łącznie 33 miliony dolarów. Warzone będzie działać najpierw od 3 do 6 lipca, a MW3 będzie rozgrywane od 15 do 18 sierpnia, długo po zakończeniu sezonu Call of Duty League. Weekend mistrzostw CDL odbędzie się w Teksasie w dniach 18–21 lipca.

EWC opisuje siebie jako „globalne święto doskonałości konkurencyjnej i fanatyzmu dla e-sportu”, ale wydarzenie spotkało się z powszechną krytyką ze względu na jego lokalizację w Arabii Saudyjskiej ze względu na traktowanie zarezerwowane dla członków LGBTQIA+. Na przykład Alex „Goldenboy” Mendez, przez wiele lat znany komentator e-sportu kilku tytułów, odmówił pracy przy wydarzeniu, które określił jako „całkowicie finansowane przez rząd Arabii Saudyjskiej”, ponieważ „nie pasowało to do moich osobistych i zawodowych wartości, dlatego zgadzam się nie poświęcać im swojego czasu i energii. »

Źródło: www.bing.com