Call of Duty: Modern Warfare II, Call of Duty: Warzone Preview – nowe szczegóły dotyczące zmian w trybie wieloosobowym i Warzone 2.0


Podczas dzisiejszej transmisji na żywo Call of Duty: Next Activision ujawniło mnóstwo nowych informacji dotyczących kolejnej fazy Call of Duty, która rozpocznie się tej jesieni. Rozpoczyna się 28 października wraz z Call of Duty: Modern Warfare II, kolejną główną częścią serii, ale być może zakończy się 16 listopada, kiedy Call of Duty: Warzone 2.0 zostanie udostępniony za darmo dla wszystkich. Dzisiejszy dzień przyniósł nam spojrzenie na to, czego możemy się spodziewać, gdy te doświadczenia pojawią się jeszcze w tym roku, a także na mobilną wersję Warzone, która pojawi się w przyszłym roku.

Przegląd

Omówienie tego, czego możemy się spodziewać po Modern Warfare II, otrzymaliśmy już w czerwcu, kiedy udaliśmy się do Infinity Ward, aby zdobyć grę (możesz przeczytać nasze pełne wrażenia tutaj). Informacje płynące z dzisiejszego wydarzenia koncentrowały się w dużej mierze na ofertach wieloosobowych z tegorocznych gier Call of Duty. Zarówno Modern Warfare II, jak i Warzone 2.0 będą korzystać z tego samego silnika, który został opracowany specjalnie z myślą o konsolach obecnej generacji. Oba doświadczenia wprowadzą również nowe ulepszenia sztucznej inteligencji, w tym pozycjonowanie członków drużyny, wzorce wrogów oraz ruchy NPC i cywilów, które reagują dynamicznie na twoje działania.

Ten rok to również postęp w technologii wprowadzonej po raz pierwszy w Call of Duty: Modern Warfare w 2019 roku. Rezultatem są udoskonalone modele lokomocji i sztucznej inteligencji oraz fizycznie oparty system materiałów, który pozwala na lepszą fotogrametrię, nowy hybrydowy system przesyłania strumieniowego oparty na kafelkach, nowe systemy renderowania pod wodą i pod wodą, lepsze światowe oświetlenie wolumetryczne, 4K HDR i nowy potok geometrii GPU.

Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II

Jeszcze bardziej nowoczesny niż wcześniej

W przypadku Modern Warfare II nowy rusznikarz pozwala płynniej przełączać się między broniami i nadal ulepsza opcje dostosowywania. Gracze mogą również korzystać z nowych funkcji rozgrywki podczas meczów, w tym pływania i walki w wodzie, sprintu taktycznego, nurkowania z delfinami, płaszczy i zawieszania półek w celach strategicznych. Rozgrywka pojazdami otrzymuje również zestaw ulepszeń, w tym ulepszone zniszczenie i bardziej zorientowane na akcję manewry, takie jak wychylanie się przez okna, okrywanie się dachem pojazdu i niszczenie otoczenia.

Poza podstawową rywalizacją w trybie wieloosobowym możesz także iść na wojnę w listach odtwarzania z perspektywy trzeciej osoby i misjach kooperacyjnych dla dwóch graczy w ramach operacji specjalnych. Po premierze gracze Modern Warfare II mogą spodziewać się nowego doświadczenia: najazdów, w których mecze 3v3 skupiają się na komunikacji zespołowej i koordynacji poza wszystko, co pojawiło się w serii do tej pory.

Infinity Ward i Activision również używają Ricochet Anti-Cheat, który jest wbudowanym, ujednoliconym systemem, który zapobiega infiltracji twoich meczów przez oszustów. Ten system jest wbudowany w doświadczenie, co oznacza, że ​​zespół przeciw oszustom w Ricochet będzie miał więcej mocy, aby zapewnić równe szanse.

Warzone 2.0

Pojawia się nowa strefa wojny

Po tym, jak Call of Duty: Warzone eksplodowało jako jeden z najpopularniejszych tytułów battle royale na rynku w 2020 roku, przekraczając liczbę 100 milionów graczy w połowie 2021 roku, Activision podnosi stawkę dzięki temu, co nazywa Warzone 2.0. To bezpłatne dla każdego, ulepszone doświadczenie opiera się na sukcesach oryginalnego Warzone, w pełni odświeżając wiele elementów tej gry w tym, co Activision nazywa „najambitniejszym wydaniem w historii Call of Duty”. Ponieważ silnik jest zunifikowany z Modern Warfare II, wiele ulepszeń Modern Warfare II, w tym system Ricochet Anti-Cheat, przenosi się do Warzone 2.0.

Akcja Warzone 2.0 toczy się w fikcyjnym regionie Azji Zachodniej o nazwie Al Mazrah. W dniu premiery gracze mogą odkrywać DMZ, nowy sandbox dla Warzone 2.0. Ta nowa iteracja wprowadza również nową mechanikę kręgów, w której pojawia się wiele kręgów, aby zmienić scenariusze końcowe. Gracze będą również wchodzić w interakcje z nową frakcją AI, która służy do ożywienia świata Al Mazrah, zapewniając bardziej realistyczne scenariusze walki i wyższe stawki w starciach bojowych.

Tymczasem Gułag, w którym gracze biorą udział w bitwach 2v2 i łupią broń w celu ponownego rozmieszczenia, otrzymuje własną wersję 2.0, oferującą graczom więcej niespodzianek i opcji. Wreszcie, doświadczenie jest uzupełnione o więcej funkcji społecznościowych, dzięki czemu społeczność może łączyć się w łatwiejszy i płynniejszy sposób.

Warzone Mobile

Mobilność

Na domiar złego Activision ogłosiło, że gracze mobilni będą mogli wskoczyć do Warzone, kiedy tylko zechcą, dzięki Warzone Mobile, nowym doświadczeniu, które pojawi się na iOS i Android w przyszłym roku. Ta nowa wersja Warzone zapewnia graczom zawartość Battle Royale w podróży ze znajomymi operatorami, bronią, lokalizacjami i walką Warzone dla maksymalnie 120 graczy na żywo w meczu na urządzeniach mobilnych.

Warzone Mobile został stworzony specjalnie dla urządzeń z systemem iOS i Android, aby zapewnić mocne wrażenia z gier mobilnych, w tym konkretne, dostosowane do urządzeń mobilnych playlisty, wydarzenia i treści. Gracze mogą również spodziewać się głębokiej personalizacji kontroli. Dzięki nowej technologii, która łączy wrażenia z Call of Duty, gracze w Modern Warfare II, Warzone 2.0 i Warzone Mobile mogą cieszyć się wspólnymi doświadczeniami społecznościowymi, postępami w ramach wspólnej Przepustki Bitewnej i nie tylko.

Call of Duty: Warzone Mobile jest tworzone przez wiele studiów, w tym zespoły z Activision Shanghai, Beenox, Digital Legends i Solid State Studios. Wstępna rejestracja jest już dostępna dla Warzone Mobile w Google Play. Call of Duty: Warzone Mobile pojawi się na urządzeniach z systemem iOS i Android w 2023 roku.

Informacje o wersji beta

Call of Duty: Modern Warfare II

Wczesne zaciąganie

Jeśli chcesz zdobyć pakiet wieloosobowy Modern Warfare II, możesz to zrobić za pośrednictwem solidnej otwartej bety. Otwarta beta Modern Warfare II będzie bezpłatna na wszystkich platformach, a ci, którzy zamówią grę w przedsprzedaży, otrzymają wczesny dostęp. Wczesny dostęp rusza 16 września na PlayStation oraz 22 września na Xbox i PC. Wersja beta zostanie otwarta dla wszystkich na PlayStation 18 września oraz na Xbox i PC 24 września. Ponadto ci, którzy zamówią cyfrową wersję Modern Warfare II w przedsprzedaży, otrzymają dostęp do kampanii nawet tydzień wcześniej.

Podczas dwutygodniowej bety gracze mogą wziąć udział w trybach gry, takich jak Team Deathmatch, Domination, Knockout, Prisoner Rescue i Invasion. Beta wykroczy poza tradycyjne rozgrywki 6v6, oferując mecze Ground War na dużą skalę – 32v32. Gracze mogą spodziewać się walki na mapach takich jak Sariff Bay (32v32), Valderas Museum, Farm 18 i Mercado Las Almas.

Call of Duty: Modern Warfare II wystartuje na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One i PC za pośrednictwem Battle.net i Steam 28 października. Call of Duty: Warzone 2.0 pojawi się na tych samych platformach 16 listopada Call of Duty: Warzone Mobile pojawi się na iOS i Androida w 2023 roku.Źródło : https://www.gameinformer.com/preview/2022/09/15/new-details-on-multiplayer-and-warzone-20-changes