Call of Duty Mobile zostanie wycofane na rzecz Warzone Mobile?


Aroged, Bandung – Pomimo tego, że jest to obecnie jedna z największych gier mobilnych, podobno Call of Duty Mobile jest zamykane przez Activision i Microsoft. Microsoft podobno powiedział, że popularna mobilna gra FPS przestanie się rozwijać po oficjalnym uruchomieniu Warzone Mobile.

Microsoft zatrzyma Call of Duty Mobile?

W dokumencie odpowiadającym brytyjskiemu regulatorowi Competition and Markets Authority (CMA) Microsoft powiedział, że zaprzestanie CoD Mobile na rzecz uruchomienia Warzone Mobile. Mówią, że kultowa mobilna gra FPS nie zostanie zamknięta w Chinach.

CoD Mobile stał się jedną z najpopularniejszych gier FPS na urządzeniach mobilnych

W rzeczywistości CoD Mobile został pobrany łącznie 650 milionów razy, ponad sześciokrotnie więcej niż osiągnięcie Warzone w pierwszym roku. CoD Mobile udało się zarobić miliard dolarów, co najmniej blisko Warzone, które zarobiło 1,9 miliarda dolarów w styczniu 2022 roku.

Microsoft podkreślił, że Call of Duty Mobile zostało opracowane i jest własnością TiMi Studios, spółki zależnej Tencent. Wygląda na to, że Microsoft skupi się bardziej na Warzone Mobile, aby wraz z Activision Blizzard nie dzielił się przychodami i kontrolą z Tencent. Nawet wtedy, jeśli Microsoftowi uda się oficjalnie przejąć Activision Blizzard.

Warzone Mobile zastąpi CoD Mobile?

Samo Activision ogłosiło w marcu 2022 roku, że planuje wydać Call of Duty: Warzone Mobile. Gra Battle Royale na urządzenia mobilne zaprezentuje mecze z maksymalnie 120 graczami, a także kultową mapę Warzone, Verdansk.

Strefa wojny Call of Duty MobilePremierowa zapowiedź Warzone Mobile rodzi pytania o losy CoD Mobile

Ogłoszenie Warzone Mobile wywołało pytania od wiernych fanów. Czy Warzone Mobile będzie obecne obok siebie, czy zastąpi Call of Duty: Mobile? W tym czasie Activision wciąż milczało, aby odpowiedzieć na pytanie.

Przeczytaj także: Call of Duty: Warzone Mobile gotowe do premiery w 2023 roku!

Call of Duty: Mobile ma własny system przepustek bitewnych. Obecnie CoD: Mobile zresetował sezon i wszedł w swój drugi sezon, zatytułowany Heavy Metal. Tymczasem Warzone Mobile będzie miało system wzajemnego postępu z wersjami Warzone na komputery PC i konsole. Mimo to obie wersje nie będą miały funkcji gry międzyplatformowej

Activision obecnie nie odpowiada na doniesienia, że ​​Call of Duty: Mobile zostanie wkrótce wyłączone. Tymczasem Call of Duty: Warzone Mobile zadebiutuje w tym roku,

Pisarz, gracz, twórca treści.Źródło : https://www.aroged.com/2023/03/10/call-of-duty-mobile-will-be-discontinued-in-favor-of-warzone-mobile/