Activision zdecydowało się na Warzone: Gracze PS5 nadal mają problemy z instalacją CoD: Modern Warfare


Od kilku miesięcy Activision Blizzard nie jest w stanie naprawić błędu w Call of Duty: Modern Warfare, który uniemożliwia niektórym użytkownikom PlayStation 5 uruchomienie dowolnego trybu innego niż Warzone.

Call of Duty Modern Warfare. Źródło obrazu: Activision Blizzard

Podczas próby rozpoczęcia kampanii, gry wieloosobowej lub operacji specjalnych gracze otrzymują komunikat, że wymagane dane nie są zainstalowane. Ale kiedy próbujesz je zainstalować, Call of Duty: Modern Warfare zgłasza błąd. Gracze dosłownie utknęli między powiedzeniem, że nie ma danych, a niemożnością ich zainstalowania. Nie znaleziono jeszcze sposobu na naprawienie tego błędu.

Sam Activision Blizzard od kilku miesięcy zdaje sobie sprawę z problemu – jest o nim wzmianka na stronie wsparcia z 28 marca 2022 roku.

Kolejny problem od dawna nęka użytkowników PlayStation 5: prawie każda łatka Call of Duty: Warzone usuwa dane z Modern Warfare, zmuszając graczy do ponownego pobrania setek gigabajtów – obecny build strzelanki to prawie 200 GB. Dodatkowo, ze względu na specyfikę systemu operacyjnego PlayStation 5, wszystkie pakiety danych należy wybrać i pobrać osobno, ale ich lista stale się powiększa wraz z wypuszczaniem aktualizacji, a wystarczy pobrać najnowszą wersję. Obecnie dostępnych jest do zainstalowania 26 DLC.

        Duża liczba pakietów danych jest myląca.  Źródło obrazu: Eurogamer

Duża liczba pakietów danych jest myląca. Źródło obrazu: Eurogamer

Co ciekawe, bez względu na to, z jakim z dwóch problemów się borykają, gracze mogą bez problemu zagrać w Call of Duty: Warzone. Odpowiedź wydaje się być taka, że ​​Activision Blizzard przekierowało wszystkie zasoby programistyczne do tego trybu, a Call of Duty: Modern Warfare porzuciło go.

Call of Duty: Modern Warfare i Warzone są dostępne na PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S i PlayStation 5.Źródło : https://technewsspace.com/activision-has-opted-for-warzone-ps5-players-continue-to-have-problems-installing-cod-modern-warfare/