Call of Duty: Warzone Caldera zostanie zamknięte w 2023 roku

Potwierdzono, że Activision zamknie oryginalne Call of Duty: Warzone jeszcze w tym roku. Według Activision, 21 września 2023 r. Call of Duty: Warzone Caldera zostanie zamknięte. Powodem jest skupienie się przez zespoły na przyszłej zawartości Call of Duty, w tym na obecnym darmowym doświadczeniu Warzone.

Call of Duty: Warzone Caldera to zmieniona nazwa oryginalnej gry Warzone, wprowadzonej wraz z Call of Duty: Modern Warfare w 2020 roku. Po wydaniu Warzone 2.0 w listopadzie zeszłego roku, oryginalna Warzone została przemianowana na „Caldera”, po ostatecznej mapie, dzięki czemu gracze mogą kontynuować rozgrywanie meczów z oryginalnym wyglądem i funkcjami pierwszego battle royale, jeśli sobie tego życzą. Co najważniejsze, mieli również dostęp do wszystkich skórek i broni, które kupili lub odblokowali w trzech tytułach premium CoD, które nie były kompatybilne z Warzone 2.0.

W czwartek Activision zauważyło, że po zamknięciu Caldery gracze będą mogli uzyskać dostęp do zakupionej zawartości w trybach wieloosobowych Modern Warfare, Black Ops Cold War i Vanguard.

„Wszyscy mieliśmy niesamowite wrażenia z Warzone w całej serii Call of Duty od jej pierwszej premiery, w tym w Warzone Caldera.

„Gracze, którzy nie przeskoczyli do aktualnych działań w Strefie Wojny, spodziewają się ogromnej liczby opcji rozgrywki na trzech mapach Battle Royale (w tym nowa mapa Vondel z sezonu 04), a także gry rankingowej, DMZ Beta z pięcioma różnymi ekstrakcjami Strefy, oferty BlackCell i nie tylko”.

Activision podziękowało społeczności Call of Duty i programistom za uczynienie Call of Duty: Warzone niesamowitym miejscem do wspólnej zabawy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-is-shutting-down-the-original-call-of-duty-warzone/ oraz https://www.thetechgame.com/News/sid%3D38780/activision-is-shutting-down-the-original-call-of-duty-warzone.html.