Activision radykalnie ukarze oszustów Warzone

Activision wdraża Splat, aby zwalczać oszustwa w Warzone

Gracze Call of Duty czasami muszą radzić sobie z oszustwami w grze, co szybko może stać się frustrujące. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, Activision ogłosiło wdrożenie nowego mechanizmu o nazwie Splat, którego celem jest odstraszanie oszustów od psucia wrażeń z gry innym graczom.

Activision ogłosiło to nowe rozwiązanie w niedawno opublikowanym artykule. Mechanika Splat będzie wykorzystywana do torpedowania oszustów, którzy próbują zrujnować przyjemność z gry innym graczom. Celem jest ukaranie tych oszustów w zabawny sposób.

Jak działa Splat

Splat ma za zadanie identyfikować oszustów podczas rozgrywki i interweniować w sposób, który naraża ich na niebezpieczeństwo. Na przykład, jeśli zostanie wykryty oszust, jego spadochron może zostać losowo dezaktywowany, co spowoduje rozbicie się na ziemię po jego otwarciu.

Oprócz unieruchomienia spadochronu, Splat może również wpływać na prędkość gracza, przekształcając prosty skok w skok na wysokość 3000 metrów, eliminując go natychmiastowo. Środki te mają na celu aktywne powstrzymywanie oszustów od dalszego zakłócania wrażeń z gry innych uczestników.

Granice Splat

Mimo że Splat jest skutecznym narzędziem do zwalczania oszustw, nie uruchomi się w przypadku gracza, który nie został zweryfikowany jako oszust. Nie może zostać uruchomiona przez raporty graczy i nie jest aktywowana przypadkowo. Zapobieganie oszustwom pozostaje priorytetem Activision w ewolucji rozwiązania RICOCHET przeciwdziałającego oszustwom.

Koncentrujemy się na zapobieganiu oszustwom, ponieważ ich liczba w Warzone wzrosła wykładniczo od czasu reformy gry wraz z wydaniem Modern Warfare 2 w zeszłym roku i prawdopodobnie będzie się utrzymywać po wprowadzeniu elementów takich jak broń z MW3 i przybyciu Urzikstanu.

Przyszłe wyzwania dla Warzone

Oszustwo jest tak powszechne, że w tym roku Activision i studio Raven Software musiały zablokować ponad 14 000 kont w ciągu 24 godzin. To pokazuje, jak trwały i powszechny jest problem.

Trudno przewidzieć, czy problem oszustw będzie się utrzymywał po przybyciu Urzykstanu. Będziemy musieli poczekać, żeby się dowiedzieć. W międzyczasie gracze mogą już poznać nową mapę Warzone, zanurzając się w MW3 Zombies i doświadczając wszystkiego, co ma do zaoferowania.

Źródło: www.theloadout.com